داستان بازی گردشگری نهانه | ویدئو

داستان بازی مکان محور نهانه - Nahane Location Based Game 2 - بازی گردشگری نهانه

تیم تحقیقاتی «نهانه» در کاوش‌های باستانی خود در شهر زیرزمینی مخفی زیر قلعه بیرجند و در صندوقچه‌ای در یکی از آخرین اتاق‌های اعماق این شهر، کتیبه‌ای بسیار قدیمی یافته است که مطابق بررسی‌ها متعلق به بیش از ۲۰۰۰ سال پیش است. دست‌ نوشته‌ای به شرح ذیل بر روی این کتیبه وجود دارد:

«از آنجا که از دیدار خانواده خجل و از رفتن به دیار خود عاجزم، رستم و یارانش را به دیارمان فرستادم با این وعده که من و منیژه نیز با کمی تاخیر در پی آنها خواهیم رفت. چندیست که به اتفاق دلدار خود در منطقه‌ای در قهستان سکنی گزیده و عشایر دشت‌های اطراف را به دور خود جمع کرده‌ایم و بلاد کوچکی ساخته‌ایم که بنا دارم نام خود را بر آن بگذارم؛ بیژن.
دوش در خواب حکیمی را دیدم که مرا به ماندگاری این بلاد کوچک در دل تاریخ و در هزاره‌های آینده بشارت داد. به اتفاق او در آنجا که گویا نامش به بیرجند تغییر کرده بود گشتیم و از وسعت و گستره آن خیره و حیران شدم. آن حکیم به من گفت که غنائمی که در جنگ با توران از قصر افرسیاب با خود به همراه آورده‌ام را نخواهم توانست به دیار خود و نزد پدر ببرم و بایستی خطی بنویسم و راه دستیابی به آن را به فرد صالحی که در آینده به دنبال آن خواهد گشت، نشان دهم.
آشفته از خواب برخواستم و بی‌درنگ به سراغ گنجینه غنائم خود رفتم و دو صد افسوس که آنچه حکیم گفته بود حقیقت داشت. گنجینه بزرگ من در زیر کوهی از خاک و صخره مدفون شده بود و دو صد پهلوان نامی نیز توان بیرون آوردن آنها را نداشتند.
با توجه به آنچه از خواب خود به خاطر دارم، تو را به سوی این گنج راهنمایی خواهم کرد. خان به خان پیش برو؛ اگر تو همان فرد صالحی باشی که حکیم گفت، گنجینه از آنِ تو خواهد بود.»

 

به نظر می‌آید آنچه در بالا خواندید نوشته «بیژن» پسر «گیو» بوده که در عصر فرمانروایی «کیخسرو» بر سلسله اشکانیان میزیسته است و در شاهنامه فردوسی نیز داستان‌های زیادی از ایشان نقل شده است. اگرچه راهنمایی‌های کیخسرو در ادامه کتیبه کمی مخدوش شده است، اما تیم تحقیقاتی «نهانه» آنها را گرد هم آورده است.

اگر گمان میکنی تو همان فرد صالح هستی، به دنبال گنج نهانه راهی شو.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *